Napsali o nás

Zdravím z večerních Prachatic,
děkuji za gratulaci a hlavně děkuji za krásný závod a příjemný víkend strávený na lyžích v Nové Peci.
Mám radost, že tak blízko domova jsou nádherné stopy. Otvírají se mi tak nové možnosti tréninku, zase mě to lyžování bude víc bavit.
Přeji krásný večer. Šárka Grabmüllerová
Šárka Grabmüllerová

Vážení pořadatelé,

nemohu si odpustit Vám napsat a poděkovat za velmi hezký den u Vás na Šumavské třicítce. Rádi jsme podpořili Vaší akci svou účastí a chtěl bych pochválit organizaci,výběr tratí a jejich úpravu. Značení tratí bylo vynikající, stejně jako oba starteři. Za to Vám patří “velký dík” a naším přáním je aby letošní ročník nebyl poslední, ale ať vznikne nová tradice závodů v Nové Peci.

Jediné negativum včerejšího dne /na kterém nenesete vinu/ je smutný pohled na krajinu a lesy na naší Šumavě. V rozhovorech s mnoha účastníky závodů vládla absolutní shoda v názorech na činnost “Zelené mafie” na Šumavě. Neudržované louky se zamokřují a zarůstají buření a náletem křoví a stromů a lesy jsou ničeny lýkožroutem. Je to depresivní pohled prokaždého turistu. Shoda vláda i v otázce ev. lanovky a sjezdovek k středisku Hochficht. Vybudování takového areálu pod dohledem “skutečných” ekologů, nemůže ohrozit faunu či floru v oblasti Nová Pec. Rádi podpoříme jakoukoli iniciativu v tomto směru.

S pozdravem ing.Mráz Václav účastník závodů

Ing. Václav Mráz

Dobrý večer,
zdravím z Netolic.Dnes jsem se zúčastnil Vámi pořádaného  závodu Šumavská 30, který byl velice dobře pořadatelsky zvládnut a moc se mi zde  líbilo. Po dojetí domů jsem se podíval na výsledky a zjistil jsem, že jsem se v  kategoriii M1 umístil na třetím místě. Mrzí mě, že jsem se nemohl u Vás stoupnout  na bednu. Prosím tedy jestli bych si u Vás nemohl vyzvednout cenu za třetí místo  nebo popřípadě zaslat poštou.
Děkuji za projevenou ochotu a doufám,že příští rok budete opět pořádat tento krásný závod.
S  pozdravem

Jan Mügl

Jan Mügl

Dobrý den,

Jsem rodilý šumavák z Volar, i když momentálně žiji a pracuji ve středočeském kraji. Jsem vášnivým milovníkem Šumavy, zejména okolí Volar, Lipenska a Trojmezí. Ve Volarech vlastním dům po babičce a mám zájem o rozvoj tohoto regionu. Vámi pořádaný závod mě nadchl, ale bohužel jsem se o něm dozvěděl příliš pozdě. Jsem příznivcem lyžování, jak sjezdového tak i běžeckého. Pokud budete pořádat i další ročníky, určitě mám zájem. Budu se to snažit uhlídat sám, ale je-li to ve Vašich možnostech, prosím o včasnou informaci.

Děkuji a držím palce do dalších let. S pozdravem, Jaromír Lang

Jaromír Lang